Try.hu-s számláló
TRY.HU

Charlton - Man United (08.23.)
Charlton - Man United

A mérkőzés első 20 perce mezőnyjátékkal telt, említésre méltó helyzet nem adódott egyik oldalon sem.

A 22. percben Wes Brown adta be a labdát a jobb szélről, de a védők gyűrűjében Park nem tudta kellően irányítani fejesét így a labda kapu mellé szállt. Egy perccel később ismét a dél-koreai középpályást hozták helyzetbe, aki a 16-oson belül üresen vehette át a labdát, de lövését hárítani tudta a Charlton kapusa, Scott Carson.

A 25. percben hatalmas balszerencséje volt a Unitednek, hiszen a 16-os bal sarkáról elvégzett Giggs szabadrúgás után a labda a kapufa szélén csattanva, keresztül szállt a gólvonal előtt.

Az első fél óra legvégén a Charlton szerezhette volna meg a vezetést, amikor egy kapu előtti kavarodás után Silvestre akart meg felszabadítani, ehelyett azonban egyenesen a 11-es vonalon álló Ambrosehoz passzolt, ám szerencsére a Charlton csatárának lövése elakadt Evrában.

Wes Brown sárgult be a mérkőzés 38. percében, miután hátulról belecsúszott az Athletic egyik játékosába.

Három perccel a félidő vége előtt Scott Carson védett hatalmasat Ryan Giggs lövését követően, aki a Charlton védők közt kavargatva végül a hosszú sarkot vette célba, de a hazai kapus szépen hárított.

A 44. percben újabb kapufát jegyezhettek fel a Vörös Ördögök, ezúttal Cristiano Ronaldo nevéhez fűződött a lövés, a 16-os vonaláról külsővel erőből lőtte meg, de a keresztlécen csattant a labda.

Rendkívül küzdelmes első félidőt láthattak a nézők, kiegyenlített volt a játék a mezőnyben, ám a United közelebb állt a vezetés megszerzéséhez, igaz a Charltonnak is meg volt a lehetősége. A manchesteriek valamelyest többet birtokolták a labdát és próbálták irányítani a játékot, de a fővárosiak is többnyire labdabiztosan játszottak.

Egyik menedzser sem változtatott csapatán a szünetben, így a kezdő tizenegyekkel folytatódhatott a mérkőzés.

A második félidőből mindössze 13 másodperc telt el, de Ambrose révén már a Charltonnál is feljegyezhettünk egy kapufát. A játékos mintegy 30 méterre volt van der Sar kapujától, de lövése így is könnyen behullhatott volna a holland portás hálójába.

Négy perccel később aztán megszületett a United vezető gólja! Egy lepattanó labda után Darren Fletcher kavart meg két hazai védőt is, majd gyilkos erővel bombázott Carson kapujába. 0-1

Újabb kapufa a Unitednél, ez már a harmadik. Az 58. percben Ronaldo cselezgetett a bal oldalon, majd átívelt a hosszú oldalra, ahol az érkező Park kapásból a kapuvast találta el.

A 64. játékpercben egy bal oldali szöglet után Saha bólintott a hosszú sarokra, azonban a Charlton védő kifejelte a gólvonalról, így maradt az egygólos United előny.

Tíz perccel később Darren Bent szerezhetett volna gólt egy remek kiugratást követően, de lövése kapu fölé szállt.

A 77. percben jött a várva várt csere. Michael Carrick állt be Ji-Sung Park helyére, így hivatalos mérkőzésen is bemutatkozhatott a Manchester Unitedben.

Louis Saha szerezte a Vörös Ördögök második gólját! 17 méterről mértani pontossággal lőtte ki a Charlton kapujának hosszú sarkát! 0-2

Ole Gunnar Solskjaer is lehetőséget kapott 8 perccel a vége előtt Ryan Giggs helyére küldte be Sir Alex a norvég támadót.

A 87. percben Solskjaer 100%-os ziccert hagyott ki, hiszen a hosszúról érkező labdát üresen juttathatta volna a hálóba, de Carsonba passzolt.

A pár perccel korábban beállt Ole megszerezte saját szezonbeli első, míg csapata ma esti harmadik gólját. Hasonló körülmények között használta ki helyzetét, mint amit előtte hagyott ki. Louis Saha passzolt át az üresen érkező norvégnak, akinek csak az üres kapuba kellett passzolnia a játékszert. 0-3

Végül tehát megérdemelt játékkal, szép gólokkal a Manchester United szerezte meg az újabb három pontot, amivel így már egyedüli csapatként vezeti hosszú idő után újra az angol pontvadászatot, mivel a címvédő Chelsea a Middlesbrough otthonában kikapott 2-1-re! A következő mérkőzés szombat délután 4 órakor lesz, méghozzá Ben Foster Watfordja ellen az újonc otthonában.